חיפוש חופשי

חפש

מאגרים נוספים

ארכיון הסרטים היהודיים ע"ש סטיבן שפילברג – מאגר וירטואלי

מאגר המכיל מאות סרטים שנבחרו עבור הקולנוע הווירטואלי, מתוך האוסף המקיף של ארכיון הסרטים היהודיים ע"ש שפילברג. כולל סרטים וסרטונים משנת 1911 ועד ימינו –בנושאי חינוך; אנתרופולוגיה; תרבות; אנשי רוח; אמונה; דת; היסטוריה; היסטוריה מקומית; היסטוריה צבאית; אירועים היסטוריים; הגירה; התיישבות האדם ושימושי קרקע; הנוף; פיתוח אזורי. כל הסרטים הועלו לYouTube דרך הערוץ של האוניברסיטה העברית.

המרכז למדיה דיגיטאלית באוניברסיטת חיפה

המרכז למדיה דיגיטלית מאפשר גישה לפריטי מידע דיגיטליים בנושאים מגוונים ובפורמטים שונים: קובצי תמונות, טקסט, אודיו, וידיאו ועוד. רוב החומרים זמינים לצורכי הוראה ומחקר של הסטודנטים והסגל של אוניברסיטת חיפה בלבד. תמונות ופרויקטים מיוחדים בנושאי ארץ ישראל וחיפה פתוחים לשימוש לקהל הרחב.

פיקיוויקי – מאגר התמונות של ישראל

מאגר של תצלומים איכותיים בנושאים הקשורים בישראל ובחברה הישראלית בעבר ובהווה.
האתר מספק לגולשים מערכת ניהול תוכן קלה לתפעול לצורך העלאת תמונות ושמירתן.
כל אדם מוזמן להירשם למאגר ולשתף את הציבור בתמונות מארכיונו הפרטי, לתעד ולתאר את תוכן התמונות - בתנאי שהוא מחזיק בזכויות היוצרים על התצלומים.
כל אדם רשאי להשתמש בתמונות באופן חופשי, תמורת מתן קרדיט ואין צורך לבקש אישור מבעל הזכויות.

קטלוג בולים – התאחדות בולאי ישראל

מאגר של בולים שהונפקו בישראל מהקמת המדינה ועד ימינו. לכל בול מצורף מידע רב אודות הבול, תקופתו ונסיבות הנפקתו.

עיתונות עברית היסטורית

מפעל של הספרייה הלאומית ליצירת אוסף סרוק ונגיש דרך הרשת, של עיתונות עברית היסטורית ממחצית המאה התשע עשרה ותחילת המאה העשרים. בשלב זה מוצגים שישה עיתונים מרכזיים: הלבנון, המגיד, חבצלת, הצפירה, המליץ, הצבי.

צמח השדה

מגדיר פרחים להיכרות ידידותית ועממית עם צמחי בר. זהו מאגר ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלית והעולמית, העוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.

אדם בגליל – מאגר מידע

בית יגאל אלון הינו מוזיאון ומרכז חינוכי בנושא "אדם בגליל". מאגר המידע מקיף מבחינה גיאוגרפית את כל איזור הצפון של מדינת ישראל ומכיל תצלומים, תיאור יישובים, אתרי טבע ונוף, מילון מושגים, אישים, עדויות וסיפורי תושבים.